טיפים לרכישת גורי פומרניאן

בשעה טובה החלטתם שאתם רוצים כלב, אבל לא סתם כלב: אתם רוצים כלב פומרניאן גזעי, יפה וחמוד, כזה שמצד אחד יוכל לשמור לכם על הבית ומצד שני להביא לכם הרבה כבוד בתערוכות. אבל… נניח שחבר מספר לכם שהוא מכיר מישהו שמציע פומרניאן למכירה. איך תדעו שזה באמת פומרניאן גזעי ולא כלב דומה? כיצד תימנעו מנפילה בפח?

מחירו של גור פומרניאן גזעי עשוי לטפס לכמה אלפי שקלים, ואם אתם עומדים להשקיע סכום כסף רציני בכלב, כדאי שתהיו בטוחים שזה באמת מה שנאמר לכם. לפיכך אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצרף למשפחה שלכם כלב פומרניאן גזעי אמיתי.

גורי פומרניאן

איך לוודא שזה באמת פומרניאן

הפופולריות הגואה של גורי פומרניאן בתקופה האחרונה מביאה למרבה הצער גם לא מעט נוכלים להציע גורי פומרניאן למכירה אולם הם עשויים שלא להיות גזעיים לחלוטין ולעיתים אפילו לא קיימים כלל (והנוכלים נעלמים ברגע שהם מקבלים את התשלום). על מנת להיות בטוחים שהאדם שאיתו אתם מתקשרים בקשר לגור אכן מחזיק גור פומרניאן גזעי אמיתי – פשוט בקשו לראות תמונות, ולאחר שתקבלו אותן בקשו ממנו תמונות נוספות מזוויות אחרות. רק מי שיש בידיו כלב יוכל לספק לכם תמונות כאלה.

ואיך יודעים שזה פומרניאן גזעי של ממש? בקשו לפגוש את ההורים. זוהי לא בדיחה: פגישה עם הגור לצד הוריו תאפשר לכם לקבל מושג כללי כלשהו אודות המראה שלו לכשיגדל. אם לא ניתן לבקר את הזכר, לכל הפחות בקשו לראות את הנקבה. אם אין ברירה, אפשר להסתפק גם בתמונות. ובכל מקרה, לעולם אל תקנו כלב פומרניאן ללא תעודת יוחסין.

תעודות יוחסין של כלבים הן מסמכים רשמיים שמוכיחים את עובדת היותם גזעיים. לכל מדינה יש פורמט מעט שונה של תעודות יוחסין לכלבים, אולם באופן כללי תעודה כזו אמורה להציג את הפרטים האישיים של הכלב (שם, גזע, מין, תאריך לידה, כתובת המגדל ו/או הבעלים וכו'), פרטי ההורים שלו ופרטים אודות השושלת שלו.

יתכן שהמוכר יאמר לכם שלכלב אין תעודות מסיבה כלשהי; למשל משום שתעודות הן עניין יקר ולא משמעותי, או שלא נותנים תעודות לכלב שאינו מוצג בתערוכות, או שכלב גזעי ללא תעודות עולה פחות מכלב גזעי עם תעודות וכן הלאה. כל התירוצים הללו מצביעים על האפשרות שהמוכר אינו מתמצא בתחום (במקרה הטוב) או נוכל (במקרה הרע). זכרו באופן חד משמעי: אם לכלב אין תעודות, אזי הוא לא כלב פומרניאן גזעי.

הימנעו גם ממגדלי כלבים שנראים כאילו הם ממהרים "לסגור עסקה". אל תרכשו גור פומרניאן מאדם שמציע לכם לשלם בעבורו באופן מקוון, כגון בכרטיס אשראי או פייפאל, אם אתם מקבלים ממנו את הרושם שהצעתו לא נובעת מדאגה לנוחותכם אלא מרצונו לקבל את התשלום כמה שיותר מהר.

שאלות נוספות שיש לשאול את המוכר

ככל שהמוכר מנוסה יותר, כך יהיה לו יותר ידע אודות הכלבים ואופני הטיפול והטיפוח שלהם. ככלל, השאלות שמומלץ לשאול הן אלה:

  • לאיזה גודל צפוי להגיע הכלב בבגרותו?
  • כיצד יש לטפל בכלב? מה לתת לו לאכול, וממה להימנע?
  • כיצד יש לטפח את פרוותו של הכלב? באילו מוצרי טיפוח המאושרים לגזע הפומרניאן עליכם להשתמש? האם ניתן להפנות אתכם לספר כלבים המתמחה בטיפול בפומרניאן?
  • האם הכלב נבדק על ידי וטרינר? חוסן? האם כבר יש לו שבב?
  • אם אתם מתכננים לרכוש את הכלב מתוך מטרה להציגו בתערוכות כלבים, שאלו האם המוכר עצמו מכיר את עולם תערוכות הכלבים ויכול לתת לכם טיפים בנושא.